Reklamy Drukarnia Lublin Warszawa - strona główna
 Pomoc - Szablony i Wytyczne - 24DRUK.PL - Ekspresowa Drukarnia Internetowa

POMOC

Pomoc - SzablonyPamiętaj!
Przestrzeganie reguł DTP jest konieczne dla uzyskania wysokiej jakości wydruków! 
Masz pytania? Dzwoń: 666 24 1000 albo napisz maila info@24druk.pl - służymy pomocą i poradami!

INFORMACJE OGÓLNE

 • Poszczególne techniki druku mają różne wytyczne - nie zawsze plik przygotowany do jednej techniki będzie nadawał się do drugiej (szczególnie dotyczy to zdjęć w niskiej rozdzielczości np. ze strony www albo z wizytówki, które mielibyśmy użyć w druku wielkoformatowym).
 • Korzystanie z naszych szablonów jest bezpłatne, można je pobierać bez ograniczeń.
 • Odsyłając projekty pamiętaj o usunięciu warstwy z podpowiedziami oraz o dodaniu do nazwy pliku swojej nazwy (projektu czy firmy).
 • W przypadku dostarczania plików otwartych (np. CDR, AI, PSD) warstwy tekstowe koniecznie zamień do krzywych wektorowych (Corel, Illustrator) lub rastryzuj (Photoshop). Najlepiej dostarczać plik w formacie takim jakim puszczamy do druku (info przy poszczególnych technikach) lub PDF z ustawieniami dla prac drukarskich.
 • Oferujemy profesjonalne projekty graficzne - tanio i szybko! Prosty projekt z nadesłanych materiałów (zdjęcia, treść, logotypy) wykonamy BEZPŁATNIE!

 


Wielki format | FAQ

DRUK WIELKOFORMATOWY (banery, magnesy, naklejki, obrazy, tablice szyldowe, rollupy)

 • PLIK WYNIKOWY JAKI PUSZCZAMY DO DRUKU:
  format pliku: PDF (dla prac drukarskich, czcionki w krzywych) lub bitampa TIFF (kompresja bezstratna LZW)
  rozdzielczość: 180-720 dpi (180 dpi dla dużych grafik np. banerów, 720 dpi dla szczegółowych naklejek/magnesów z drobnym tekstem)
  przestrzeń barwna: CMYK
  spady: w większości przypadków nie są wymagane - poza wycinaniem ploterem tablicowym po obrysie - 5-10 mm poza linię cięcia
  bezpieczny obszar wewnętrzny tekstu: minimum 5 mm (przy dużych banerach nawet do 30 mm)

 • W przypadku dostarczania plików otwartych (np. CDR, AI, PSD) warstwy tekstowe koniecznie zamień do krzywych wektorowych (Corel, Illustrator) lub rastryzuj (Photoshop). Najlepiej dostarczać plik w formacie takim jakim puszczamy do druku (podanym powyżej) lub PDF z ustawieniami dla prac drukarskich.
 • Wycinanie ploterem tnącym - zawsze krzywe wektorowe (czcionki zamienione do krzywych), CDR, AI, PDF - na oddzielnej stronie pasującej do grafiki

do góry działu

SŁOWNICZEK POJĘĆ, PYTANIA I ODPOWIEDZI

 • Co to jest 300 dpi lub 180 dpi?
  Rozdzielczość DPI dosłownie "Dots Per Inch" - liczba punktów (pikseli) na cal, czyli na około 25 mm każdego z wymiarów (nie mylić z "dots per cm"). Przykład: Jeśli coś ma być wydrukowane w rozdzielczości 300 dpi i ma mieć 10 cm x 10 cm to znaczy, że grafika musi mieć około 1180 x 1180 pikseli (proporcjonalnie więcej dla większych plików!). Sprawa dotyczy grafiki bitmapowej (np. zdjęć) - ilustracje w krzywych wektorowych można dowolnie skalować (Corel/Illustrator; zdjęcie wrzucone do Corela czy Illustratora nadal jest zdjęciem!). Opis pojęcia DPI na Wikipedii, Opis pojęcia GRAFIKA WEKTOROWA na Wikipedii

 • Co to jest CMYK?
  Przestrzeń barwna stosowana w druku, posiada 4 składowe C (Cyjan - błękitny), M (Magenta - różowy), Y (Yellow - żółty), K (blacK - czarny), które nakładając w odpowiednich proporcjach na białe podłoże (np. papier) tworzą poszczególne barwy. Skala dla każdego koloru to 0-100%, a więc sumarycznie wybarwienie może wynosić do 400% - nie przyjmujemy reklamacji wydruków z plików o wybrawieniu większym niż 300%! (kolor czarny to C:0, M;0, Y:0, K:100, a nie np. C:70, M:70, Y:70, K:90) Opis pojęcia CMYK na Wikipedii
 • Dlaczego nie stosujemy w druku kolorów RGB?
  RGB jest przestrzenią barw dla urządzeń "świecących" (np. monitor, telewizor) i posiada 3 składowe R (Red - czerwony), G (Green - zielony) i B (Blue - niebieski), dodanie wszystkich składowych w pełnych wartościach daje kolor biały (najmocniej rozświetlony punkt czarnego ekranu), oczywiście każdy plik (np. zdjęcie JPG) dostarczone w palecie RGB (tak zapisują je aparaty cyfrowe) możemy przerobić na przestrzeń barwną CMYK, jednak niektóre kolory (np. pewne odcienie zielonego kanarkowego, intesywnego niebieskiego) nie dają się odzwierciedlić w przestrzeni barwnej CMYK (czyli wydrukować). Dlatego prosimy o samodzielne przerabianie plików przed wysłaniem do nas, aby uniknąć późniejszych reklamacji związanych z odzwierciedleniem odcieni zdjęć. Opis pojęcia RGB na Wikipedii (klik)
   

 • Jak wysłać projekty graficzne do 24druk.pl?
  Pliki do złożonego i opłaconego zamówienia należy wysłać przy użyciu przycisku DODAJ PLIKI (po zalogowaniu się do konta na 24druk.pl - Moje Zamówienia).


do góry działu


W dn. 11-13.11.2022 (pt.-nd.) NIECZYNNE. Prosimy o uwzględnienie wolnych dni przy planowaniu i składaniu zamówień.

W dn. 24.12.2022-8.01.2023 (so.-nd.) NIECZYNNE. Prosimy o uwzględnienie wolnych dni przy planowaniu i składaniu zamówień.
Wesołych Świąt i Pomyślności w Nowym 2023 Roku życzą pracownicy i właściciel.

 • PŁATNOŚĆ PAYU
  EKSPRESOWO Z DOWOLNEGO KONTA LUB KARTY
 • PŁATNOŚĆ PRZY ODBIORZE
  POBRANIE GOTÓWKI - DO 2000 ZŁ BRUTTO
 • PRZEDPŁATA PRZELEWEM NA KONTO (WOLNIEJ)
  PKO BP, 52 1020 3176 0000 5302 0255 8278, EWIZJA KAROL SADURSKI
BEZPŁATNA PRZESYŁKA KURIERSKA
W CAŁEJ POLSCE NAWET W 24H
Minimalne zamówienie 50 PLN brutto. Mniejsze zamówienia zostaną zaokrąglone w górę (prosimy łączyć kilka tańszych usług w jeden koszyk).
DLACZEGO WARTO NAM POWIERZYĆ ZLECENIE - 4 KONKRETY:
 • Działamy w branży reklamy i druku od 1999 roku, a Drukarnię Internetową 24druk.pl prowadzimy nieprzerwanie od 2008 roku.
 • 90% zleceń realizujemy na swoich maszynach - nawet tego samego dnia - Ekspresowo! Słowo!
 • Mamy za sobą dzisiątki tysięcy zamówień oraz tysiące powracających do nas Klientów.
 • Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Druku - organizacji zrzeszającej ok. 80 liderów rynku!
Program Ochrony Kupujących PayU Opinie o Agencja Reklamowa EWIZJA Karol Sadurski / 24druk.pl Ekspresowe Wydruki Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Druku

 • Wszelkie Twoje dane osobowe pozyskane przez naszą firmę podczas korzystania z tej strony (np. w formularzu rejestracyjnym) lub pozyskane w inny sposób (np. telefonicznie, e-mailowo, przekazane osobiście w biurze) służą jedynie realizacji zamówień i będą przechowywane najwyżej 3 lata dla celów statystycznych. Twoich danych nie przetwarzamy w inny sposób i nie przekazujemy ich innym podmiotom. Nie rozsyłamy newsletterów ani ofert handlowych bez dodatkowej zgody.
 • Przekazanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek brak niektórych danych może uniemożliwić realizację zamówienia w całości lub w części (np. dostawę).
 • Masz prawo do wglądu do swoich danych lub zmiany ich (MOJE KONTO). Masz prawo także do usunięcia swoich danych z naszej bazy (NAPISZ E-MAIL).
 • Administratorem danych osobowych jest firma Ewizja Karol Sadurski, ul. Zadębie 157b, 20-253 Lublin będąca właścicielem stron www.24druk.pl oraz www.24druk.net pracujących na tym samym zbiorze danych.


 • WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE www.24druk.pl/rodo oraz w regulaminie
© 2008-2022 24DRUK.PL
EWIZJA

PRZESYŁKA KURIERSKA ZAWSZE GRATIS - MINIMALNE ZAMÓWIENIE 50 ZŁ BRUTTO

23 LATA
doświadczenia w branży reklamy i druku
14 LAT
prowadzenia drukarni online
1000
nadawanych paczek rocznie
3000
konsultacji e-mail / tel rocznie
99,5%
zadowolonych klientów
Zamów rozmowę